Home Foto “Dhuro ngrohtësi për fundvit”, të rinjtë në ndihmë të familjeve në nevojë
DSC_0093
0

“Dhuro ngrohtësi për fundvit”, të rinjtë në ndihmë të familjeve në nevojë

0
0

Të rinjtë në qytetin e Durrësit me moton “Dhuro ngrohtësi për fundvit”, i erdhën në ndihmë familjeve në nevojë duke ju bashkuar me ushqime dhe veshje, për të kaluar të gëzuar natën e ndërrimit të viteve dhe për të nisur me shpresë vitin e ri 2018.

Për rreth 18 familje në zonën e ish-Kënetës, Shkozetit, Lagjies 18 dhe Spitallës, u shpërndanë me datë 30 dhjetor 2017, rreth 600 kg ushqime.

Familjet në nevojë u ndihmuan me një paketë që përfshinte: 1 kuti me ushqime; 1 kuti me detergjentë; 2 pako me fruta; 1 ëmbëlsirë; 1 thes miell (vetëm për 10 familje) dhe rroba e veshmbathje.

Nisma e bamirësisë u ndërmor nga organizatat jofitimprurëse “Reflect & Act Organization”, “Lëvizja Reago për Drejtësi”, “Bicycle Durrës” dhe “Qendra e Zhvillimit të Shoqërisë Civile Durrës”.

Mbështetës mediatik në këtë nisëm bamirësie ishte Amfora.al

Geri Emiri Është themelues dhe web-editor i blogut “Amfora.al”, të profilizuar në fushën e raportimit mbi arkeologjinë dhe monumentet e kulturës në Shqipëri. Ai është diplomuar për Gazetari dhe Komunikim në Universitetin e Tiranës. Ka punuar në disa media online dhe televizion. Aktualisht punon edhe si gazetar i lirë.

Jepni komentin tuaj

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *